Дома Трансфер зона Детали од договорот на Маунт со Манчестер Јунајтед – потпишува до 2028!

Детали од договорот на Маунт со Манчестер Јунајтед – потпишува до 2028!

Мејсон Маунт ги заврши медицинските прегледи и и потпиша договор со Манчестер Јунајтед кој на Челзи ќе му плати сума од 60 милиони евра.

Според информациите на експертот за трансфери Фабрицио Романо, Маунт потпишал договор до 2028 година, меѓутоа засега не се открива колкава ќе биде неговата плата на „Олд Трафордр“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Наскоро се очекува Маунт да биде официјално претставен како нов фудбалер на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…