Дома Трансфер зона Депај повторно ќе бара нов клуб

Депај повторно ќе бара нов клуб

Како што стојат работите, Мемфис Депај во новата сезона ќе има нов клуб.

Откако не успеа да се докаже во Барселона, Депај не беше задоволен ниту во Атлетико Мадрид.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Сега пристигнуваат информации дека Депај постигнал вербален договор со Атлетико за взаемно раскинување на соработката.

На сличен начин Холанѓанецот ја напушти Барселона во јануари 2023 година, а не треба да заборавиме дека во Каталонија исто така дојде како слободен играч пристигна во летото 2021 година по истекот на договорот со Лион.

Депај е убеден дека со добри настапи на Европското првенство може повторно да се избори за преселба во голем клуб.

Сезонава постигна девет гола и додаде две асистенции на 31 натпревар, но не беше прва опција во нападот на Диего Симеоне.

Холанѓанецот има 30 години и смета дека ова лето е неговата последна шанса да потпише за уште еден голем клуб, но и каде би можел да остави подлабока трага, бидејќи навистина не се прослави во овие три сезони во Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо подготвува „бомба“ во Фенербахче: Тргнува по ѕвездата на Барса!?

Mинатата сезона Фенербахче го освои второто место во турската Суперлига, па така летово по…