Дома Останати Дембеле нема дилеми: Подобро без пријатели цел месец, отколку без видео-игри

Дембеле нема дилеми: Подобро без пријатели цел месец, отколку без видео-игри

Голем број луѓе имаат работи од кои не можат да се откажат, а еден од нив е и фудбалерот на Барселона, Осман Дембеле.

Дембеле не може да се откаже од видео-игрите, тој е зависен од нив. Пред три години Дембеле за 125 милиони евра потпиша за Барселона, меѓутоа таа сума никогаш не ја оправда.

Сега Французинот учествуваше во една анкета на која одговараше на интересни прашања. Едно прашањата беше: Без што би избрал да биде еден месец – без видео игри или без пријатели?

Францускиот фудбалер одговори без многу размислување.

„Немам дилеми. Подобро без пријател еден месец отколку без видео-игри“, одговори Дембеле.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…