Дома Фудбал Дека работите со Суарез се промениле потврди и Куман

Дека работите со Суарез се промениле потврди и Куман

Барселона вчера на свој терен ја победи Жирона со 3:1 во пријателски натпревар.

За Каталонците ова беше втор припремен натпревар пред продолжувањето на сезоната за десетина дена. Барса во својот тренинг камп славеше со 3:1, а Лионел Меси постигна два гола.

После овој натпревар холандскиот тренер Роналд Куман зборуваше за Луис Суарез кој го отпиша пред неколку недели. Меѓутоа изгледа сега се промениле работите.

Во медиумите уште пред натпреварот се појавија шпекулации дека Уругваецот ќе остане до крајот на сезоната. Дека работите се промениле потврди и самиот Куман.

„Луис Суарез и јас утрово имавме разговор за неговата иднина. Чекаме да видиме дали ќе остане или не. Ако остане во Барселона тогаш ќе биде уште еден играч кој ќе го имам на располагање“, изјави Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Аматерска грешка на Кепа, Мане не простува🎥

Ливерпул во второто полувреме за само 10 минути го „реши“ Челзи и води со 2:0. Стрелец на …