Дома Фудбал Англија Девојката на Де Јонг ги „пецна“ навивачите на Манчестер Јунајтед📷

Девојката на Де Јонг ги „пецна“ навивачите на Манчестер Јунајтед📷


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Мики Киеменеј, девојката на ѕвездата на Барселона, Френки де Јонг, ги „пецна“ навивачите на Манчестер Јунајтед, кои преку Инстаграм ја прашаа кога холандскиот фудбалер, конечно, ќе пристигне на „Олд Трафорд“.

Де Јонг минатото лето беше голема желба на Манчестер Јунајтед и на тренерот Де Јонг, кој испрати неколку богати понуди за неговиот потпис.

Сагата околу трансферот траеше цело лето, но на крајот Де Јонг одлучи да остане во Барселона.

Сепак, шпекулациите околу 25-годишниот Де Јонг не престанаа, и кога еден напорен навивач ја праша Мики кога тој ќе дојде на „Олд Трафорд“, таа му го посочи 23 февруари.

Тогаш Барселона му гостува на Манчестер Јунајтед во реванш дуелот од Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …