Дома Видео „Дебелиот“ Роналдо прави „дар-мар“ во мал фудбал 🎥

„Дебелиот“ Роналдо прави „дар-мар“ во мал фудбал 🎥

Бразилецот Роналдо во кариерата покажа за каков велемајстор се работи, а иако од поодамна е во пензија и со стомак сега покажа дел од својата фудбалска магија што го красеше во минатото.

На социјалните мрежи сега се појави видео од мал фудбал на кое Роналдо со препознатливите потези од минатото си поигрува со своите противници. Кариерата Роналдо ја заврши со 414 постигнати гола и освои две „златни топки“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Maнгупскиот сервис од под нога со кој Калин Ивановски го заврши мечот со Пачеко 🎥

Македонскиот тенисер Калин Ивановски денес експресно го победи Мексиканецот Пачеко Мендез …