Дома Македонски спорт Мак ракомет Двете засилувања на Вардар започнаа со тренинзи

Двете засилувања на Вардар започнаа со тренинзи


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Леонардо Дутра и Михаил Аларов почна да тренираат со Вардар

Бразилскиот интернационалец Леонардо Дутра се приклучи на подготовките на Вардар и веќе тренира со екипата во Скопје.

Тој не замина со репрезентацијата на Бразил на Сп во Полска и Шведска, и затоа веднаш се стави на располагање на тренерот Владо Недановски.

Дутра ќе биде засилувањето за Вардар во пролетниот дел од сезоната, и ќе им помогне на бековите да бидат уште поубоити, а истовремено и во одбрана ќе понуди нова свежина.

Покрај Дутра на тренинзите на Вардар е и Михаил Аларов, кој дојде од екипата на Пролет. Тој првично имаше договор со „црвено-црните“ од јуни, но управите се договорија тој и Томислав Јагуриновски уште сега да дојдат во Вардар.

Неколкумина ракометари на Вардар се на СП во Полска, Талески, Томовски, Георгиевски и Манасков со Македонија, и Чувара со Полска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лоб со глава: Гол на Барди за Трабзонспор! 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди во и…