Дома Македонски спорт Дац и Александар направија карантинска верзија на „Вардаре не те оставаме“ (ВИДЕО)

Дац и Александар направија карантинска верзија на „Вардаре не те оставаме“ (ВИДЕО)

Драган Спасов Дац и Александар Митевски се прилично активни во изминатиот карантински период. Пред неколу дена ова дуо ја препреа легендарната „Кометал шампионе“, а сега го поздравија и Вардар.

Минатата година излезе нова вардарова песна со име „Вардаре не те оставаме“ тие сега направија карантински микс на таа песна. Оригиналната песна е на „Комити“ од постарата генерација, а пред извесно време ја создадоа верзијата со песната на „Маријана и Росана“ која стана вистински хит и се пушташе на натпреварите на РК Вардар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…