Дома Фудбал Останато Данците го имаат најлудото решение за празните трибини: Навивачи преку „Zoom“ апликацијата – еве како изгледа (ВИДЕО)

Данците го имаат најлудото решение за празните трибини: Навивачи преку „Zoom“ апликацијата – еве како изгледа (ВИДЕО)

Благодарение на технологијата во Данска колку-толку го решија проблемот со празните трибини и тоа преку познатата апликација „Zoom“.

На натпреварот помеѓу Архаус и Рандерс кој заврши 1:1 навивачите преку „Zoom“ беа вклучени на екрани покрај теренот. Ваквиот начин Данците го најавија уште пред неколку недели, а сега видовме и како функиционира на дело.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…