Дома Фудбал Дали ја видовте новата мајсторија на Модриќ!? (видео)

Дали ја видовте новата мајсторија на Модриќ!? (видео)

0

Лука Модриќ синоќа одигра уште еден одличен меч и го спаси Реал Мадрид од нов срамен пораз против Леганес.

Хрватскиот репрезентативец му асистираше на Бензема за конечни 1:1, а тоа го направи со мајсторски потег за кој денес зборува цела Шпанија.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…