Дома Фудбал Англија Дали Сити беше оштетен од судијата и ВАР? (ВИДЕО)

Дали Сити беше оштетен од судијата и ВАР? (ВИДЕО)

Ливерпул и Манчестер Сити играат исклулително возбудлив натпревар на „Енфилд“ каде после првите 45 минути „црвените“ имаат предност од 2:0.

Меѓутоа, еден момент од натпреварот предизвика многу контроверзи и веројатно уште долго ќе се зборува за него.

Имено, во 5-та минута „граѓаните“ бараа пенал после играњето со рака на Александер Арнолд во казнетиот простор. Судијата Оливер пушти играта да продолжи, а во продолжение од акцијата Ливерпул дојде до водство.

Судијата Оливер во консултација со ВАР системот го прозна голот на Ливерпул и не досуди пенал за Сити, затоа што беше утврдено дека најпрво Бернардо Силва играл со рака пред топката да дојде до Арнолд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола за оргиите на играчите: Ми се допаѓа кога прават нешто заедно!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги заштити играчите после иформациите дека имал…