Дома Фудбал Англија Дали ова ќе биде новиот дрес на Арсенал? (ФОТО)

Дали ова ќе биде новиот дрес на Арсенал? (ФОТО)

На социјалните мрежи протекоа фотографии од новиот домашен дрес на Арсенал за следната сезона.

Дресот ќе биде сличен на сегашниот, единствено ќе се разликува по апликациите на предната страна, како и по нешто потемната бордо боја.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Интер ставил специјална клаузула во договорот на Икарди, ќе добие 15 милиони ако…

Италијанските медиуми пренесуваат дека ПСЖ и Интер после интензивни преговори постигнале д…