Дома Луд Спорт „Граѓаните“ се занесоа во славјето и го искршија пехарот од Премиер лигата (видео)

„Граѓаните“ се занесоа во славјето и го искршија пехарот од Премиер лигата (видео)

0

Манчестер Сити оваа сезона направи историски успех во Англија и ги освои трите најважни трофеи во англискиот фудбал – Премиер лигата, ФА Купот и Лига Купот.

„Граѓаните“ вчера го прославија успехот со парада низ Манчестер каде продефилираа со освоените трофеи.

При прославата шампионскиот пехар од Премиерлигата падна од вториот кат во клупската база и се скрши…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …