Дома Трансфер зона Готово: Јувентус договори големо засилување

Готово: Јувентус договори големо засилување

Јувентус постигнал договор со Астон Вила за трансфер на бразилскиот репрезентативец, Даглас Луиз, пренесува Фабрицио Романо.

Неколку европски гиганти го сакаа Бразилецот, но Јувентус ја победи конкуренцијата и од поодамна постигна договор со агентот на играчот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Астон Вила мораше да продава поради финансиски фер-плеј, па двата клуба веќе една недела беа во преговори.

Цената на трансферот ќе изнесува 55 милиони евра, но Јувентус ќе плати 30 милиони и двајцата талентирани фудбалери, Илинг Јуниор и Баренечеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…