Дома Трансфер зона Готово: Начо потпишува за Ал Итихад

Готово: Начо потпишува за Ал Итихад

Капитенот на Реал Мадрид, Начо Фернандез одлучи кариерата да ја продолжи во Саудиска Арабија и постигна договор со Ал Итихад.

34-годишниот Начо е член на Реал од 2001 година, а за првиот тим на мадридскиот клуб одигра 363 натпревари и постигна 16 голови.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Начо има договор со мадридскиот клуб до 30 јуни и одлучи да не го продолжи па ќе замине како слободен агент.

Сите еминентни шпански медиуми потврдија дека кариерата ќе ја продолжи во Ал Итихад.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…