Дома Останати Ракомет ГОТОВО: И Ракометот има свој „Нејмар“, претставен најскапиот ракометар во светот

ГОТОВО: И Ракометот има свој „Нејмар“, претставен најскапиот ракометар во светот


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Ракометниот свет и официјално го доби својот Нејмар.

Германскиот ракометен голман, Андреас Волф потпиша договор на четири години со полскиот тим Киелце и стана најскапиот ракоментар во историјата на овој спорт.

Иако на почетокот се најавуваше дека Германецот ќе му се придружи на нашиот ракометар Манасаков во Везпрем сепак во последен момент се појави Киелце кој успеа да го доведе во своите редови.

Управата на полскиот клуб закажа конфренција за медиумите во 15 часот, а претставувањето на Волф беше тајна, само луѓето блиски на клубот знаеа дека се спрема нешто големо.

Везпрем на Волф му нудеше годишна плата од 700.00 евра, а на Кил оштета од 2.6 милиони евра, но потоа се појави Киелце кој ја плати оваа сума, а Волф го избра полскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Cкандал во Франција: Поранешен репрезентативец обвинет за детска пopнoгpaфијa!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Бруно Мартини, поранешниот француски репрезе…