Дома Трансфер зона Готово: Завршен е првиот голем трансфер во овој преоден рок во Шпанија!

Готово: Завршен е првиот голем трансфер во овој преоден рок во Шпанија!

Изгледа е завршен првиот голем трансфер во Шпанија.

На Атлетико Мадрид не му требаше многу време да пронајде замена за Диего Коста со кого беше раскината соработката. Во редовите на „јорганџиите“ Коста ќе биде заменет од Муса Дембеле кој веќе ги помина медицинските прегледи и преостана уште само да го стави потписот на договорот.

24 годишниот Французино во актуелниот лидер на табелата во Примера пристигнува на позајмица со право на откуп на крајот од сезоната.

Дембеле сезонава не може да се пофали со некоја посебна статистика бидејќи на 16 натпревари постигна само еден гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос добил понуда која тешко се одбива?

После долги 16 години би можело да дојде до разделба помеѓу Реал Мадрид и Серхио Рамос. Се…