Дома Фудбал Репрезентации Готово: Германија го избра новиот селектор

Готово: Германија го избра новиот селектор


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Германскиот тренер Јулијан Нагелсман наскоро добива нов ангажман, односно ќе стане селектор на Германија откако ја прифатил понудата од Фудбалскиот сојуз на државата.

„Билд“ објави дека Нагелсман е пред промоција во нов селектор, каде што ќе го наследи Ханси Флик на клупата.

Германија реши да направи промени пред следните предизвици затоа што селекцијата играше многу лошо под водство на Флик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…