Дома Македонски спорт Мак ракомет Готово: Вардар ја реши и позицијата среден бек!

Готово: Вардар ја реши и позицијата среден бек!

Aктуелниот европски шампион го обебзеди Ловро Јотиќ и тој веројатно ќе биде последното засилување за црвено-црните за новата сезона.

Вардар ја започна ерата без Самсоненко, постоеше можност да го доведе Зарабец од Кил, но на крајот Јотиќ ќе биде тој кој ќе ја попоплни позицијата на среден бек.

Јотиќ во минатата сезона го носеше дресот на Еурофарм Пелистер, а во новата требаше да игра за Бенфика. Трансферот во Португалија на Јотиќ беше договорен меѓутоа работата пропадна кога Бенфика го намали буџетот за новата сезона поради кризата која ја предизвика пандемијата со коронавирусот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Не е само Барселона, Јувентус го нудел Роналдо уште на два клуба

Утрово реномираниот Би-Би-Си објави информација со која пренесува дека Јувентус го понудил…