Дома Топ вести Готово: Барса договори нов напаѓач

Готово: Барса договори нов напаѓач

Шпанските медиуми пишуваат дека Барселона ја заврши потрага по напаѓач, после повредите на Луис Суарез и Осман Дембеле.

Каталонците не успеаа да купат „деветка“ во зимскиот преоден рок, а после повредата на Дембеле Фубдалскиот Сојуз на Шпанија им дозволи да направат вонреден трансфер надвор од преодниот рок. Условот е играчот да биде регистриран во Фудбалскиот сојуз на Шпанија, што значи дека не можат да доведат играч од друго првенство.

Со Барселона се поврзуваа многу имиња, но разбирливо е дека клубовите тешко ги пуштаат своите играчи на средина од сезоната, па така многу клубови ги одбија понудите од Каталонците.

„Мундо Депортиво“ денес објавува дека Барселона конечно пронашла напаѓач, а станува збор за Мартин Брајтвајт, кој моментално игра во Леганес.

Брајтвајт до сега запиша 24 настапи за Леганес на кои постигна шест гола, а Барселона за неговиот потпис ќе плати 18 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …