Дома Македонски спорт Горан Пандев денеска ќе одигра натпревар со некои од најголемите светски легенди

Горан Пандев денеска ќе одигра натпревар со некои од најголемите светски легенди

Легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев денеска ќе истрча на терен заедно со некои од најголемите имиња на светскиот фудбал од минатото.

Пандев ќе биде дел од „тимот на светот“ кој ќе игра против генерацијата на Романија од 1994 година.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Заедно со Пандев во „тимот на светот“ ќе бидат играчи како: Стоичков, Ривалдо, Савиола, Дида, Панучи…На спротивната страна за Романија ќе настапат: Петреску, Димитриеску, Мунтеану…

Оваа генерација на Романија на Светското првенство во 1994 година оствари историски успех стигнувајќи до четвртфиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…