Дома Фудбал Лига на шампиони Гол на колото во ЛШ: „Бомбата“ на Алкантара ги победи „ножичките“ на Левандовски 🎥

Гол на колото во ЛШ: „Бомбата“ на Алкантара ги победи „ножичките“ на Левандовски 🎥

Во претходните два дена се играа натпревари од петтото коло во Лигата на шампионите.

На 16 натпревари беа постигнати вкупно 43 гола, а некои од нив беа навистина прекрасни. Во победата на Баерн против Динамо Киев, Роберт Левандовски постигна одличен гол со ножички во 14. минута од натпреварот. Иако, се очекуваше тој да биде голот на колото, сепак не е така.

Голот на колото го постигна Тијаго Алкантара во триумфот на Ливерпул над Порто од 2:0.

ТОП 4 ГОЛОВИ НА КОЛОТО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…