Дома Фудбал Репрезентации Гол и асистенција на Нејмар, победа на Бразил против Еквадор 🎥

Гол и асистенција на Нејмар, победа на Бразил против Еквадор 🎥

Бразил во Порто Алегре го победи Еквадор со 2:0, а гол и асистенција во овој натпревар забележа Нејмар.

Во натпревар во кој во првото полувреме не видовме погодоци отпорот на Еквадор беше скршен во 65. минута. Нејмар го проигра Ричарлисон, а потоа и самиот се запиша во листата на стрелци од пенал.

Нејмар пеналот го реализираше од вториот обид. Во првиот голманот на Еквадор одбрани, но ударот беше повторен затоа што предвреме ја напушти гол-линијата. Во вториот обид Нејмар беше прецизен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…