Дома Фудбал Англија Голманот на Шефилд за малку ќе му дадеше гол на Арсенал (ВИДЕО)

Голманот на Шефилд за малку ќе му дадеше гол на Арсенал (ВИДЕО)

Голманот на Шефилд Јунајтед, Дин Хендерсон во вчерашниот натпревар против Арсенал за малку ќе постигнеше гол со дегажман од својот шеснаесетник.

Хендерсон испрати силен дегажман од својот шеснаесетник, а топката откако пред голот на голманот на Арсенал, Дамијан Мартез удри еднаш во земјата заврши само неколку сантиметри над голот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ја видовте реакцијата на Симеоне кога Гризман влезе во игра? (ВИДЕО)

Антоан Гризман минатото лето се реши да го напушти Атлетико каде што играше одлично и да с…