Дома Македонски спорт Голем интерес за Столе Димитриевски: Го сакаат клубови од Серија А и Ла Лига

Голем интерес за Столе Димитриевски: Го сакаат клубови од Серија А и Ла Лига

Според она што се пишува во медиумите мали се шансите да го гледаме Столе Димитриевски и следната сезона во Рајо Валјекано.

За Димитриевски голем интерес има од неколку клубови во Ла Лига и еден тим од Серија А. Во своите редовите Димитриевски сакаат да го видат неговиот поранешен клуб Гранада и Гетафе, се споменуваше и Еибар меѓутоа тие се насочиле кон други мети.

Покрај интересот од шпанските клубови се појавил и Сасуоло од Серија А. Сепак на калчолигашот му се даваат најмали шанси да го доведе македонскиот голман. Наводно фаворит е тимо на Гетафе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Готово: Лука Јовиќ одлучи каде ќе ја продолжи кариерата

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид ова лето, бидејќи трене…