Дома Останати Кошарка Голем гаф на кошаркар на Партизан: Требаше да наброи три држави, го кажа – Париз!

Голем гаф на кошаркар на Партизан: Требаше да наброи три држави, го кажа – Париз!

Ален Смаилагиќ ненамерно поради одговор во едно интервју со кратки прашања стана хит во регионот.

Кошаркарот е одличен на паркетот, меѓутоа сега сакајќи да наброи три држави направи голем лапсус.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Кина, Јапонија и Париз“, одговори екс-кошаркарот на Голден Стејт.

Јасно е дека се работи за лапсус, а веројатно од тремата Смаилагиќ не ни забележа што кажал, па го продолжи интервјуто без да има некаква реакција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Елиминација за Голден Стејт, Леброн „закажа“ пресметка со Јокиќ во плеј-офот 🎥

Tимот на Лос Анџелес Лејкерс е седмиот од Западната конференција кој се пласираше во плеј-…