Дома Видео Глупост каква што не се гледа секој ден: Вака се прима гол на наместен натпревар 🎥

Глупост каква што не се гледа секој ден: Вака се прима гол на наместен натпревар 🎥

Натпреварот помеѓу Мхреб Тетуан и Ренасанс Земамра во првенството на Мароко кој заврши со победа на домаќините од 3:0 немаше да се најде во медиумите низ светот ако во него не паднеше гол за кој е очигледно дека е „пуштен“.

За ваква ситуација некој коментар и не е потребен погледнете како дефанзивецот се „сопнува“ и му дозволува на напаѓачот да влезе шанса која подоцна завршува со гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…