Дома Останати Авто Мото Глупост во Ферари: Се судрија Леклер и Фетел и двајцата ја завршија трката (ВИДЕО)

Глупост во Ферари: Се судрија Леклер и Фетел и двајцата ја завршија трката (ВИДЕО)

Eкипата на Ферари остана без двата возачи после само неколку кривини на трката за Големата награда на Австрија.

Виновникот беше Чарлс Леклер кој во третата кривина го удри Себастијан Фетел, а после инцидентот двајцата мораа да ја завршат трката.

Инаку, болидите на Ферари во вчерашните квалификации остварија лоши времиња, па Фетел трката ја почна од 10. позиција, а Леклер од 11.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Серхио Перез конечно негативен, ќе вози во Шпанија

Ова утро пристигнаа добри вести од Формула 1. Мексиканецот Серхио Перез се опорави од кора…