Дома Останати Кошарка Гласајте за Перо, Бо и Владо: ФИБА избира Евробаскет „дрим тим“!

Гласајте за Перо, Бо и Владо: ФИБА избира Евробаскет „дрим тим“!

ФИБА избра некои од најголемите ѕвезди кои играле на големите натпреварувања за своите национални тимови од 2000 до 2020 година.

Станува збор за играчи кои блеснале на некој Евробаскет, па од ФИБА се сетија и на нашите насјветли моменти за кошарката – Евробаскетот во Литванија 2011 година!

Македонија на тој Евробаскет беше најголемото изненадување и играше полуфинале против Шпанија на која и бевме достоен противник. Како најголеми херои од тоа првенство ФИБА сега ги избра Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Владо Илиевски.

За Перо, Бо и Владо можете да гласате на овој линк – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Торонто му одржа шампионска лекција на Лејкерс 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беа поразени од актуелниот шампион Торонто со 92-107 во текот на синоќ…