Дома Трансфер зона Исланѓанецот е хит во Серија А – го сакаат најголемите клубови!

Исланѓанецот е хит во Серија А – го сакаат најголемите клубови!

Италијанските фудбалски гиганти Јувентус, Интер и Наполи покажаа голем интерес за исландскиот напаѓач Алберт Гудмудсон кој од јануари 2022 година игра за Џенова.

Гудмудсон од доаѓањето во Серија на 84 натпревари постигна 31 гол, а во актуелната сезона постигна 14 погодоци и додаде три асистенции со што го привлече интересот на себе.
„Скај Спорт“ како што тврди битката за неговиот потис ќе биде жестока.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во овој момент се истакнале Интер, Јувентус и Наполи. Но, Гудмудсон се поврзува и со премиерлигашите Тотенхем и Вест Хем.

Исланѓанецот во Серија А е од 2022 година кога за сума од 1.5 милион евра пристигна од АЗ Алкмар. Играше уште за ПСВ и Јонг ПСВ. За исландската репрезентација запиша 37 настапи и постигна 10 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо подготвува „бомба“ во Фенербахче: Тргнува по ѕвездата на Барса!?

Mинатата сезона Фенербахче го освои второто место во турската Суперлига, па така летово по…