Дома Видео Гестот на Гризман од тунелот на „Ванда Метрополитано“ дополнително ќе го испровоцира Симеоне

Гестот на Гризман од тунелот на „Ванда Метрополитано“ дополнително ќе го испровоцира Симеоне

Барселона во дербито со минимални 0:1 го победи Атлетико Мадрид. Голот го постигна Меси, а Гризман за гостите го одигра целиот натпревар.

Гризман се врати на „Ванда Метрополитано“ каде во последните години беше вистински херој и љубител на Јорганџиите.

Сепак, неговото заминување во Барселона поголемиот дел од навивачите на Атлетико го сфатија како предавство и очекувано имаше “топло добредојде“.

Домашните навивачи во текот на целиот натпревар го провоцираа Французинот, а на моменти од трибините се слушаа и извици дека Гризман треба да умре.

Гризман и пред натпреварот си поигра со огнот бидејќи во тунелот на стадионот ја допре сликата на Диего Симеоне.

Гест кој сигурно нема да му се допадне на Симеоне, но и на навивачите на Атлетико.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…