Дома Фудбал Репрезентации Германија елиминирана во групната фаза на олимпискиот турнир

Германија елиминирана во групната фаза на олимпискиот турнир

Германија денес одигра 1:1 против Брегот на Слоновата Коска и со тој резултат Германците останаа без пласман на Летните олимписки игри во Токио. Од дреуга страна Бразил ја победи Саудиска Арабија со 3:1.

Против Брегот на Слоновата Коска Германија одигра одлично прво полувреме во кое создаде многу шанси, но сепак не успеаа да го најдат патот до мрежата.

Во вториот дел Хенрикс си постигна автогол, додека Едуард Ловен изедначи на 1:1, но тоа не беше доволно за Германија да се пласира во нокаут фазата.

Бразил со Саудиска Арабија славеше со двата гола на Ричарлисон, додека Ал Амри си постигна автогол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…