Дома Фудбал Англија Гери Кејхил и следната сезона ќе го гледаме во Премиер лигата

Гери Кејхил и следната сезона ќе го гледаме во Премиер лигата

Искусниот дефанзивец Гери Кејхил ја продолжува својата кариера во Англија.

Кејхил на крајот од претходната сезона го напушти Челси, а во слободен трансфер го донесе Кристал Палас и вечерва го претстави како важно засилување за новата сезона.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


После седум ипол години поминати во западен Лондон, Кејхил премина во Палас и со 33 години важи за еден од поискусните, но и квалитетни дефензивци на Островот.

„Среќен сум што сум овде, мислам дека тоа е добра прилика за мене да ја продолжам кариерата во Премиер лигата.“ – изјави Кејхил.

„Воодушевен сум што ни се придружи Гери. Тој е фантастичен фудбалер кој донесува богатство меѓународно и премиерлигашко искуство. Среќен сум што повторно ќе работа со него.“ – истакна менаџерот Рој Хоџсон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Пред реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Пари Сен Жермен…