Дома Македонски спорт Георгиевски: Не смееме да ги потцениме Романците, но можеме до СП!

Георгиевски: Не смееме да ги потцениме Романците, но можеме до СП!

Maкедонската ракометна репрезентација денес за противници во баражот за СП ги доби Романија и Чешка.

Еден од нашите најискусни репрезентативци, Гоце Георгиевски верува дека Македонија може до пласман на Мундијалот кој се игра во Полска и Шведска.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Верувам дека можеме да се пласираме на Светското првенство. Романија и Чешка се репрезентации што можеме да ги победиме ако одиграме на нашето највисоко ниво. Сепак, сега не треба да размислуваме на Чешка, во мислите треба да ни биде само Романија затоа што тие ни се прва пречка“.

„Станува збор за селекција со квалитетни ракометари, го врати Чави Пасквал за тренер и сигурно нема да ни биде така лесно. Не смееме да ги потцениме Романците, мораме со максимална ангажираност да влеземе во натпреварот. Потоа ќе мислиме на Чешка“, изјави Георгиевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…