Дома Фудбал Лига на шампиони Генијален потег на Дани Олмо 🎥

Генијален потег на Дани Олмо 🎥

Башакшекир и Лајпциг играат фантастичен натпревар во Истанбул со многу голови.

Сепак, потегот на мечот е дело на Дани Олмо, кој постигна одличен гол за предност од 3:1 на Лајпциг.

Шпанецот со феноменален потег се ослободи од својот чувар и ја затресе мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

После 753 натпревари Меси вчера го доби првиот црвен картон во дресот на Барселона. Меси п…