Дома Фудбал Англија Гвардиола: Јас знам колку напорно работевме, никој не ни помогнал

Гвардиола: Јас знам колку напорно работевме, никој не ни помогнал

Пеп Гвардиола одговараше на прашањата од новинарите пред 27. коло од англиската Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Лестер Сити.

И на оваа конференција главна тема беше казната од УЕФА која ја доби Сити.

„Не можеме да го промениме она што луѓето го мислат. Јас знам колку напорно работиме и тренираме тука. Толку сум горд на се што успеавме да направиме во претходните години. Никој од надвор не ни помогна. Ова не е завршено, ќе се жалиме како клуб и ќе видиме што ќе се случи“, изјави помеѓу другото Гвардиола.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…