Дома Фудбал Англија Гвардиола со селфи ја прослави победата над УЕФА (фото)

Гвардиола со селфи ја прослави победата над УЕФА (фото)

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја поништи казната на УЕФА за двегодишна суспензија на Манчестер Сити од Лигата на шампиони.

Европската фудбалска централа (УЕФА) го суспендираше Манчестер Сити во февруари, поради сериозно кршење на правилата за финансиски фер-плеј помеѓу 2012 и 2016 година, па „граѓаните“ се жалеа на Спортски суд.

По претставувањето и прегледувањето на доказите на одбраната на Манчестер Сити, Спортскиот арбитрарен суд ја преиначи одлуката и го ослободи тимот на Гвардиола од суспензија, а му додели парична казна од 10 милиони евра.

Веднаш после ваквата одлука Гвардиола објави славеничко селфи кое стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …