Дома Фудбал Англија Гвардиола задоволен од резултатот, но не и од играта на Сити

Гвардиола задоволен од резултатот, но не и од играта на Сити

Манчестер Сити денеска оствари висока победа со резултат 3:0 на гостувањето кај Арсенал.

Откако екипата на Пеп Гвардиола беше поразена во градското дерби од Манчестер Јунајтед со 2:1, денеска одигра добар натпревар и славеше висока победа.

Сепак, Пеп Гвардиола по натпреварот изјави дека е задоволен од резултатот, но не и од играта, додавајќи дека неговиот тим играл подобро против Јунајтед.

„Остваривме фантастичен резултат, но многу подобро игравме против Јунајтед. Знам дека секогаш судиме на основа на резултатот, но мојата работа е прокоментирам како игравме.“ – изјави Пеп.

„Оваа сезона изгубивме неколку натпревари, но во некои игравме многу подобро отколку сега.“ – додаде Шпанецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…