Дома Фудбал Италија Гатузо доби ултиматум, Елмас може да добие нов тренер

Гатузо доби ултиматум, Елмас може да добие нов тренер

Џенаро Гатузо доби ултиматум од раководството и треба во наредниет 10 дена да ја поправи ситуацијата во тимот за да ја завржи работата.

Наполи во последно време бележи слаби резултати и има 9 бода помалу од лидерот Милан, а неодамна запиша порази од Специја и Верона.

Во четврток Наполи игра со Специја во Купот, а потоа им претстои дуел со Парма. Доколку Гатузо не победи на овие натпревари ќе добие отказ.

Наводно претседателот Де Лаурентис веќе ја разгледува можноста за тренерска смена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…