Дома Трансфер зона Галакси и понатаму смета на Ибра, но отпиша еден ветеран

Галакси и понатаму смета на Ибра, но отпиша еден ветеран

ibrahimovic

Златан Ибрахимовиќ се најде на листата на Галакси, што тоа значи за Милан?

Милан прави се за да го доведе Ибрахимовиќ во своите редови во јануари.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Поранешниот фудбалер на Милан така би можел да се врати на местото на успехот, но Лос Анџелес Галакси го стави на списокот за претстојната сезона.

Овој клуб го стави Ибра на списокот од 16 играчи на кои ќе сметаат и за 2019 година, а помеѓу нив е и Златан Ибрахимовиќ.

Сепак, на листата немаше место фудбалерот на Арсенал, Челзи и Рома, Ешли Кол кој минатата сезона ја помина во дресот на клубот од „градот на аѓелите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…