Дома Трансфер зона Времето поминува: Што ќе биде со Ериксен?

Времето поминува: Што ќе биде со Ериксен?

Ериксен има уште десет дена да го напушти Интер.

Антонио Конте направи преседад. Кристијан Ериксен одигра не 90, туку 120 минути во еден меч. Данецот помина два часа на теренот во мечот против Фиорентина во рамките од купот на Италија. Мечот после тоа против Јувентус го гледаше од клупата.

Изгледа дека нема се обнови соработката со Покетино, а не е опција ниту враќањето во Тотенхем. Меѓутоа, би можело да дојде до соработка со Атлетико Мадрид.

Интер го сака Тореира, Уругваецот се наоѓа на позајмица од Арсенал, но Симеоне не му дава многу голема минутажа. „Јорганџиите“ би ја олесниле ситуацијата со Тореира ако Данецот е заинтересиран за преселба во Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…