Дома Трансфер зона Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Англискиот гигант Челзи во зимскиот преоден рок потроши над 300 милиони евра за нови засилувања, па на лето се очекува огромна распродажба во Лондон.

Челзи успеа да го продаде Жоржињо во Арсенал на крајот на преодниот рок, но тој не е единствен кој ќе ја напушти екипата од Лондон.

Англиските медиуми пишуваат дека Челси ќе ги продаде Пулишиќ, Лофтус-Чик, Зијеш, Галагер, Обамејанг, Кулибали и Менди.

На лето во Лондон сигурно ќе пристигнат и нови фудбалери, а еден од нив е Кристофер Нкунку за 60 милиони евра, како што веќе неколку пати најави новинарот Фабрицио Романо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…