Дома Топ вести Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Во Реал Мадрид се незадоволни од однесувањето на играчот на Барселона, Гави за време на Ел Класико.

Младиот плејмејкер влезе во конфликт со Даи Карвахал, а потоа намерно го провоцираше Себаљос удирејќи се во него.

Гави влезе остров и на Едер Милитао, а имаше и вербален дуел со Винисису Жуниор.

Гави има само 18 години, но синоќа воопшто не се плашеше да влегува во конфликт и ги провоцираше противничките играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…