Дома Останати Авто Мото Во несреќа со моторна санка загина легендарниот рели возач

Во несреќа со моторна санка загина легендарниот рели возач


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Легендарниот рели возач Кен Блок го загуби животот возејќи моторна санка во американската држава Јута.

Според информациите на локалните медиуми Болк ја возел санката по голема стрмина и во еден момент изгубил контрола. 55-годишниот Блок таму бил со своите пријатели, но во моментот на несреќата немало никој со него.

Тој беше познат како голем вљубеник на екстремните спортови и покрај релито се натпреваруваше и во скејтбординг, сноубординг и мотокрос трки по тешки терени.

Имаше успех во професионалната ВРЦ кариера каде што два пати завршуваше на подиумот, а стана интернет сензација со видеата во кои демонстрираше возачки вештини како дрифтинг и возење по екстромно тешки и опасни услови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Ова е реткост во Формула 1: Се судрија тимски колеги! 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Нова сезона…