Дома Фудбал Италија Во Наполи бесни: Соблекувалните им изгледаат како на аматерски клуб! (ВИДЕО)

Во Наполи бесни: Соблекувалните им изгледаат како на аматерски клуб! (ВИДЕО)

Eкипата на Наполи првите два натпревари од сезоната во Серија А против Фиорентина (3:4) и Јувентус (4:3) ги играше на гостински терен, а тоа беше така најмногу затоа што нивниот „Сан Паоло“ се реконструира.

Реконструкцијата на „Сан Паоло“ кој е во сопственост на градот Неапол доцни и поради тоа Анчелоти е лут на одговорните.

Ситуацијата со стадионот ги фрустрира фудбалерите и луѓето во клубот бидејќи на само два дена до гостувањето на Сампдорија соблекувалните изгледаат како на некој аматерски клуб,а не клуб кој претендира за највиоск пласман во најсилната конкуренција во Италија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…