Дома Актуелно Во живо ВО ЖИВО: Дербито на Скопје, Шкендија на испит во Струмица

ВО ЖИВО: Дербито на Скопје, Шкендија на испит во Струмица

Денес со почеток од 14:30 се играат пет натпревари од најдобрата македонска фудбалска лига, а како најинтересни секако се средбите помеѓу Работнички – Вардар и Академија Пандев – Шкендија. Следете ги сите натпреварите во ЖИВО….

РАБОТНИЧКИ – ВАРДАР
[videojs_hls url=”https://vipottbpkstream.vip.hr/Content/onevip-hls/Live/Channel(TV_Nova_MK)/index.m3u8″]

 

Пренoсите се превземени од tv.ffm.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Во живо

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…