Дома Фудбал Англија Во декември 2006 и никогаш повеќе: Да се избере гол на месецот е НЕВОЗМОЖНА мисија! (ВИДЕО)

Во декември 2006 и никогаш повеќе: Да се избере гол на месецот е НЕВОЗМОЖНА мисија! (ВИДЕО)

Во недостаток на фудбалски случувања на интернет кружат разни архивски снимки и носталгично не потсетуваат на некои времиња од поодамна.

Секоја сезона гледаме разни мајстории и спектакуларни голови, меѓутоа месецот декември во 2006 е нешто посебно во англиската Премиер лигата.

Пол Сколс, Микел Есиен, Френк Лампард, Дидиер Дрогба, Мортен Гамст Педерсен…Уживајте во неколку минути спектуларни голови кои го обележаа месец декември, но и целата година. Како од овие голови да изберете гол на месецот!?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Toп 10 највредни клубови во светот: Реал Мадрид на врвот!

Реал Мадрид е највредниот клуб на светот според анализата на реномираниот „КПМГ“. Една од …