Дома Видео Во Абу Даби за „влакно“ избегната блиска средба на Конор и Кабиб 🎥

Во Абу Даби за „влакно“ избегната блиска средба на Конор и Кабиб 🎥

Познато е каква ривалство владее помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов, Ирецот се уште не може да си прости и бара реванш.

Во Абу Даби веројатно поради грешка на организаторот можеше да дојде до нивна блиска средба. Конор е во Абу Даби каде што ќе треба да се бори со Дастин Поарје, додека Кабиб кој официјално се уште е пензиониран е таму во тимот на неговиот роднина кој има борба.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Сега тие можеа да се сретнат во лобито на хотелот каде што се разминаа во само 30 секунди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Надал елиминиран во првото коло на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал кој е рекордер на Ролан Гарос,годинава го заврши турнирот уште  во првото кол…