Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Влаховиќ ја објасни спорната прослава на голот 📷

Влаховиќ ја објасни спорната прослава на голот 📷


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Душан Влаховиќ се најде во стартниот тим за Србија и постигна гол против Швајцарија, но тоа не беше доволно неговиот тим да избегне пораз (2:3).

Меѓутоа, она што крена прашина е начинот на кој Влаховиќ го прослави голот, бидејќи се фати за меѓуножјето, што многумина го протолкуваа тој потег како неспортска порака.

„Прославата на голот беше спонтана. Тоа што го направив не беше наменето за некого. Имав добра енергија. Нема проблеми меѓу мене и Пикси. Моравме да бидеме подобри за да ја поминеме групната фаза. Меѓутоа, сега се фокусираме само на Европското првенство“, изјави Влаховиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…