Дома Фудбал Винисиус заврши и на суд!

Винисиус заврши и на суд!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор ќе се појави на суд поради расистичкиот скандал против него, објавија медиумите.

Фудбалерот на „кралевите“ на видео конференција ќе учествуван а седницата на Врховниот суд во Валенсија. Засега датумот на средбата не е објавен, пред Винисиус судот ќе го повика и обвинетиот.

Реал Мадрид беше поразен со 0:1 на гостувањето кај Валенсија во рамките од 35-тото коло во шпанската Ла Лига. За време на натпреварот, Винисиус постојано беше изложен на расистички навреди од навивачите на домаќините.

Поради ваквата ситуација натпреварот беше прекинат на неколку минути, а Реал Мадрид поднесе жалба до обвинителството. По натпреварот беше објавено и дека тројца навивачи биле уапсени за инцидентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…